By Alkasar-bud

У технології виконання напівсухої стяжки немає нічого наднового. Як і раніше потрібен цемент і пісок. Як завжди, очищається підлога. Після видалення бруду і сміття з поверхні підлоги, необхідно закрити всі діри, видалити в підлозі металеві прутки або загнути їх. Встановлюється демпферний шар уздовж стін і проводиться заливка підлоги. Відносно виконання хочеться сказати, що техніка передбачає не стільки заливку підлоги, як свого роду «викладання» розчину. Це обумовлено тим, що розчин повинен бути не текучим, а кулькоподібним. Вимішати такий розчин вручну ніяк не вийде, тому дана стяжка називається машинною напівсухою стяжкою підлоги. Але, не дивлячись на те, що це вирівнювання підлоги виконується механізованим способом, ряд певних переваг напівсухий метод, все ж, має.

Мінімальне використання води. Метод тому і називається напівсухим, що передбачає використання малої кількості води для розчину. Таким чином, досягається скорочення часу висихання стяжки. Для порівняння: якщо звичайна цементно-піщана стяжка висихає приблизно три доби, то напівсуха через 12 годин дозволяє по ній ходити, а через 72 години можна укладати облицювальний матеріал на підлогу. Важливим плюсом є неможливість протікання розчину по панелям на поверх нижче, до сусідів.

Ідеально рівна поверхня з першого разу. Стяжка напівсухим методом, як правило, виходить не чорновою, а ідеально рівною, тому що здійснюється спеціальною технікою. Тому, немає необхідності заливати додатково самовирівнюючу суміш. Звичайно, це вагомо скорочує час на ремонт в будинку або квартирі. Через 4 дні можна буде укладати плитку або стелити лінолеум.

Немає тріщин. Стяжка підлоги, виконана напівсухим методом, не тріскається, тому що води в розчині вистачає рівно на адгезію цементу, більше випаровуватися нічому, тому немає розтріскування. Для підтримки постійної температури готову підлогу накривають поліетиленовою плівкою до повного висихання.

Зносостійкість. Завдяки армованим волокнам, або так званому фіброволокну, в напівсухій стяжці, її шар може бути мінімальним. При цьому стійкість стяжки до ударних і вагових навантажень не знижується.

Немає надмірного перевантаження несучих конструкцій будинку. Напівсуха стяжка значно легше по вазі через свій склад. Тому вона несе менше навантаження на стінові панелі будинку, чого не можна сказати про традиційні суміші з цементу і піску.

Не вимагає укладання гідроізоляції, оскільки розчин виходить не текучої консистенції і немає необхідності захищати стелю сусідів.

Практично неможливо зробити вручну. Це, мабуть, єдиний недолік. Вручну зробити напівсуху стяжку намагаються багато фахівців. Але ці спроби зазвичай закінчуються тим, що доводиться ще раз вирівнювати, але вже мокрим способом. Тому, немає сенсу витрачати сили і будматеріал, тому що напівсуха стяжка не для ручного заливання. Для стяжки підлоги напівсухим способом використовують тільки спеціальне обладнання.

ПЛЮСИ І МІНУСИ НАПІВСУХОЇ СТЯЖКИ ПІДЛОГИ

ОСНОВНІ ПЕРЕВАГИ

НЕДОЛІКИ